Історія підприємства

   Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський спецкомбінат» було засновано наказом міністерства надзвичайних ситуацій №1086 від 09.12.2010 р. з метою підвищення ефективності управління державним майном та оптимізації суб’єктів госпадорювання, які належать до сфери управління МНС та підпорядковані державному департаменту — Адмінстрації зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення.

   До нового складу ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» у якості виробничих структурних підрозділів увійшло 10 комплексів, 2 центри, служби, лабораторії, бюро та самостійні відділи.

  На момент створення ДСП «Чоронобильський спецкомбінат» був правонаступником функцій , майнових прав і обов’язків ДСП «РУЗОД», ДП «Чорнобильсервіс», ДП «СБК», ДСНВП «Екоцентр», ДСКП «Чорнобильська Пуща», ДСВКВП «ЧВЕ», а також ДСП «Комплекс» у частині отриманих прав і обов’язків останнього щодо виконання функцій з дезактивації радіаційно-забруднених матеріалів.

   Відповідно до постанови КМУ №564 від 22.10.2014 р. «Про затвердження Положення про Державне агентство України з управління зоною відчуження» (далі ДАЗВ) – діяльність ДАЗВ спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів. Таким чином, підпорядкування ДАЗВ а отже ДСП «ЧСК» перейшло з Міністерства з надзвичайних ситуацій до Міністерства екології та природних ресурсів.

   Згідно наказу Голови ДАЗВ №128 від 24.11.2015 р. з ДСП «ЧСК»  виділено Відділення лісового господарства «Чорнобильська Пуща» (далі — ДСП «Північна Пуща») та Відділення експлуатації водоохоронних споруд і систем, вимірювального центру радіаційно-екологічного моніторингу та радіаційно-дозиметричного контролю «Екоцентр»  (далі – ДСП «Екоцентр»).

   На сьогоднішній день метою діяльності підприємства є здійснення обов’язкових заходів у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення охорони та фізичного захисту об’єктів зони відчуження, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх можливих наслідків, надання послуг підприємствам, установам та організаціям, залученим до здійснення обов’язкових заходів у  зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення  щодо теплопостачання, водопостачання і водовідведення, розподілу електричної енергії, експлуатації та технічного обслуговування інженерних мереж, задоволення потреб підприємств, організацій, установ, вахтового персоналу в телекомунікаційних послугах, надання транспортних послуг, організація і здійснення лікувально-профілактичного харчування